Blog

Blog ubezpieczeniowy

Zniżki na ubezpieczenie OC przez internet. Ile zaoszczędzisz kupując w sieci?

Ponad połowa Polaków regularnie kupuje przez internet i chętnie korzysta z płatności online. Motywuje ich do tego całodobowa dostępność takich zakupów, nowoczesne zabezpieczenia transakcji internetowych i… oszczędność. Widoczne jest to również na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Internauci chętnie korzystają z porównywarek i szukają zniżek, dzięki którym zakup OC nieco mniej obciąża domowy budżet. Ile dokładnie można oszczędzić, kupując OC przez internet? Sprawdzamy aktualne promocje ubezpieczycieli i sposoby na znalezienie najtańszych ofert.

Czytaj dalej „Zniżki na ubezpieczenie OC przez internet. Ile zaoszczędzisz kupując w sieci?”

Kalkulator OC bez podawania danych. Ranking TOP 5 narzędzi online – porównanie

Niektórzy kierowcy mają wątpliwości, gdy w pewnych sytuacjach, np. w porównywarkach ubezpieczeń, trzeba podać PESEL. Tym osobom wychodzi naprzeciw kalkulator OC Mubi.pl, który umożliwia porównanie ofert ubezpieczeniowych bez podawania personaliów.

Czytaj dalej „Kalkulator OC bez podawania danych. Ranking TOP 5 narzędzi online – porównanie”

7 cech Twoich i samochodu, które podwyższają składkę OC. Jak ją obniżyć?

Na wysokość składki OC wpływa nie tylko historia szkodowości kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą. Koszt polisy zależy również od cech samochodu: marki, modelu, rodzaju paliwa, pojemności i mocy silnika, a nawet… koloru. Które pojazdy generują najwyższe koszty OC? Czy wysoką składkę można obniżyć?

Czytaj dalej „7 cech Twoich i samochodu, które podwyższają składkę OC. Jak ją obniżyć?”

Cena AC a zakres AC — zobacz, jak uniknąć wyboru bezużytecznego Autocasco

Czy warto kupić najtańsze AC? Czy droga polisa w formule All Risks okaże się dobrym wyborem? To zależy. Aby kompleksowo ochronić pojazd, unikając przy tym zbędnych kosztów, dostosuj zakres polisy do własnych potrzeb i oczekiwań. Co zrobić, aby wybrać najlepiej? Jak uniknąć błędów?

Czytaj dalej „Cena AC a zakres AC — zobacz, jak uniknąć wyboru bezużytecznego Autocasco”

Obliczenie OC — czy to wyższa matematyka?

Choć zakres komunikacyjnego OC jest taki sam dla wszystkich towarzystw, ceny ubezpieczeń w każdym z nich mogą różnić się nawet o kilka tysięcy złotych! Skorzystanie z usług pierwszego lepszego ubezpieczyciela może być więc bardzo bolesne dla portfela. Skutecznym sposobem na tanią polisę jest samodzielne obliczenie OC. Jak tego dokonać?

Czytaj dalej „Obliczenie OC — czy to wyższa matematyka?”