Kalkulator OC bez podawania danych. Ranking TOP 5 narzędzi online – porównanie

Niektórzy kierowcy mają wątpliwości, gdy w pewnych sytuacjach, np. w porównywarkach ubezpieczeń, trzeba podać PESEL. Tym osobom wychodzi naprzeciw kalkulator OC Mubi.pl, który umożliwia porównanie ofert ubezpieczeniowych bez podawania personaliów.

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator OC Mubi.pl pozwala na porównanie cen OC i innych ubezpieczeń wielu firm. Potrzebujesz kilku minut i tabletu, smartfona albo laptopa. Jednak żebyś mógł otrzymać przygotowane dla Ciebie pakiety ubezpieczeń, musisz najpierw powiedzieć co nieco na swój temat. Jest na to miejsce w formularzu.

Pytania tam zawarte dotyczą przeważnie:

  • danych osobowych właściciela auta, które ma być ubezpieczone,
  • doświadczenia kierowcy na drodze,
  • informacji o pojeździe.

Oprócz tego możesz oczywiście wybrać, czy zależy Ci tylko na OC, czy rozważasz też zakup dobrowolnej polisy jak AC, assistance czy NNW.

Chociaż wszystkie kalkulatory działają na podobnych zasadach, zazwyczaj różnią się od siebie choćby w minimalnym stopniu. Większość pytań, co prawda, pokrywa się na wielu platformach, bo składki wyliczane są na podstawie tych samych danych, ale nie dla wszystkich ubezpieczycieli informacje o Tobie mają taką samą wagę. Jeden serwis będzie wymagał podania niektórych z nich obowiązkowo, w innym nie będzie to konieczne.

Zakres ochrony wybrany? Niezbędne informacje wpisane? Kolejny krok należy już do kalkulatora. Na podstawie wskazanych przez Ciebie informacji wybierze dla Ciebie oferty. Otrzymasz ich przynajmniej kilkanaście. Zostanie Ci już tylko porównanie ich ze sobą, wybór najlepszego ubezpieczenia i jego zakup przez kalkulator. Polisę otrzymasz na adres mailowy, który umieściłeś w formularzu.

Dane wpisane do formularza na Mubi.pl są całkowicie bezpieczne

Porównując ubezpieczenia komunikacyjne na Mubi.pl, przekazujesz dane następującym podmiotom:

  • Digibits Sp. z o.o.,
  • Internetowy Agent Ubezpieczeniowy sp. z o.o. (wcześniej Solter 14 sp. z o.o.).

Aby ubezpieczyciele mogli przygotować dla Ciebie oferty ubezpieczeń OC, Twoje dane muszą trafić również do nich. Na przekazanie informacji o Tobie współpracującym z Mubi.pl towarzystwom ubezpieczeniowym wyrażasz zgodę w pierwszej części formularza, akceptując politykę prywatności i regulamin. TU używają danych tylko do wyliczenia Twojej składki i oceny ryzyka związanego z ubezpieczeniem auta.

Jeśli zatem zostaniesz poproszony o wpisanie w formularzu imienia i nazwiska, numeru PESEL czy danych kontaktowych, nie obawiaj się, że trafią w niepowołane ręce.

Dane – obowiązkowe czy dobrowolne w dostępnych na rynku kalkulatorach ubezpieczeń?

Kalkulator OC Mubi.pl – bez PESEL-u, imienia i nazwiska, maila, numeru telefonu

Pewnych pytań nie unikniesz. Parametry samochodu, termin otrzymania prawa jazdy, data urodzenia, płeć, stan cywilny właściciela to podstawa tej porównywarki. Bez nich wyliczenie Twojej składki nie będzie możliwe.

Kierowcy najczęściej mają wątpliwości co do podawania imienia, nazwiska i numeru PESEL, które są jednak przydatne w procesie przygotowywania oferty. Na Mubi.pl to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz podzielić się swoją tożsamością. Jeśli wykonujesz pierwszą, poglądową kalkulację, pytania o swoje dane możesz wprawdzie pominąć, ale w ten sposób pozbawiasz się wglądu w kilka dodatkowych ofert.

Niektórzy ubezpieczyciele (Allianz, Generali czy Proama) wymagają tych danych, aby móc sprawdzić historię kierowcy i pojazdu w bazie danych UFG i na tej podstawie wyliczyć składkę. Kto wie, czy wraz z pominięciem tych pytań nie pominiesz najbardziej atrakcyjnych ofert? Bez danych osobowych część działających na rynku TU wyliczy Twoją składkę tylko szacunkowo. A przybliżona cena może się znacznie różnić od tej końcowej.

Pamiętaj również, że gdy zdecydujesz się na zakup, tak czy inaczej zostaniesz poproszony o przesłanie niezbędnych danych na dalszym etapie. Będą bowiem niezbędne do wystawienia polisy.

Na Mubi.pl możesz pominąć dane kontaktowe. Chociaż są tam pola na wpisanie numeru telefonu i adresu mailowego, możesz zostawić je puste i przejść do porównywania ofert. Jeśli jednak chcesz otrzymać swoje porównanie na maila, wiesz, co powinieneś zrobić.

Kalkulator OC Rankomat – bez wpisania danych nie otrzymasz kilku ofert

Podobnie sytuacja wygląda w porównywarce Rankomatu, w której wskazane będzie wpisanie imienia, nazwiska i PESEL-u, aby otrzymać więcej ofert. Jednak nie jest to warunek wykonania kalkulacji. Co prawda nie będzie ona tak dokładna, jak miałoby to miejsce po ujawnieniu tych danych, ale pozwala poznać przynajmniej część ofert ubezpieczenia OC lub przybliżoną wysokość składki.

Kalkulator OC mfind – konieczne imię, nazwisko i numer telefonu

Tutaj kalkulator OC domaga się Twoich personaliów, za to do kalkulacji nie potrzebuje numeru PESEL. Zamiast niego możesz wpisać swoją datę urodzenia. Nie da się jednak ukryć, że otrzymasz znacznie mniej ofert w porównaniu do wyników kalkulacji uwzględniającej PESEL. Różnica w liczbie przygotowanych dla Ciebie pakietów ubezpieczeń wynosi ponad 40%, czyli całkiem sporo.

Narzędzie mfind wymaga podania numeru telefonu. Może zdarzyć się tak, że platforma zaoferuje zniżkę na ubezpieczenie kupione przez telefon. Z kolei adresem mailowym możesz się podzielić, ale nie musisz. Przyda się jednak, gdy zechcesz wrócić do swoich ofert bez ponownego wypełniania formularza.

Jeśli podasz maila w kalkulatorze mfind, dostaniesz przypomnienie o kończącej się umowie.

Kalkulator OC Ubea – Proama, Generali i Uniqa nie przedstawią ofert bez Twoich personaliów

Ubea nie wymaga ujawnienia danych osobowych. W porównywarce nie brakuje jednak informacji o ubezpieczycielach, którzy potrzebują ich do wyliczenia składki. Niezmiennie są to: Generali, Proama i Uniqa. Bez wpisania ich do formularza nie otrzymasz zatem ofert od wszystkich towarzystw.

Porównywarka na ubea.pl nie potrzebuje Twojego maila. W zamian za to pyta o numer telefonu, który możesz podać, aby umożliwić ubezpieczycielom kontakt z Tobą. Nie jest to jednak wymagane i jeśli nie zgadzasz się na telefony, śmiało możesz pozostawić to pole puste.

ocenapolis.pl – bez danych się nie obejdzie

Na ocenapolis.pl właściwie jedynymi informacjami, które możesz pominąć jest numer VIN samochodu i numer rejestracyjny. Podobnie, jak w przypadku pozostałych porównywarek, ich brak będzie skutkował mniejszą liczbą ofert, wśród których może znaleźć się ta najkorzystniejsza dla Ciebie.

Już na początku formularza musisz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych, również na potrzeby wysyłania informacji handlowych, a co za tym idzie, podać numer telefonu i adres mailowy. Ten ostatni przyda się również, gdy przyjdzie czas na przesłanie Ci polisy.

Kalkulator wymaga też innych danych. I nie jest to tylko imię, nazwisko i PESEL, ale także dokładny adres.