Obliczenie OC i AC bez natrętnego agenta? Zobacz, jak kupić ubezpieczenia samochodu na własną rękę

ubezpieczenie samochodu przez internet

Twój agent wydzwania do Ciebie za każdym razem, gdy kończy się ważność Twojej polisy? Nie jesteś zadowolony z warunków, jakie oferuje? Mimo że wciąż przekonuje Cię, iż ma dla Ciebie najlepszą ofertę, podejrzewasz, że mógłbyś płacić mniej? Kalkulator ubezpieczeń samochodu to przyjazne narzędzie, dzięki któremu uwolnisz się od pośredników. Rezygnując z usług agenta, polisę kupisz bezpośrednio u ubezpieczyciela, oszczędzając zarówno na OC, jak i na AC. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Różnice między wyborem OC i AC

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, którego zakres działania dokładnie określa ustawa. Nie ma więc znaczenia, w jakim towarzystwie je zakupisz, a jedynym wyznacznikiem będzie cena – im niższa, tym lepiej (więcej o wyborze OC przeczytasz w tym poradniku).

AC (Autocasco) to ubezpieczenie dobrowolne, a jego zakres działania może być zarówno podstawowy, jak i rozszerzony. To, na jaki się zdecydujesz, zależy od Ciebie i Twoich preferencji, a także od oferty, jaką dysponuje dane TU. Oczywiście cena takiego ubezpieczenia ma znaczenie, jednak warto pamiętać o relacji pomiędzy nią, a zakresem ochrony (więcej przeczytasz w poradniku “Najtańsze ubezpieczenie opon i szyb po najdroższe All Risks – z jakich opcji Autocasco online korzystają kierowcy?”).

Kalkulator ubezpieczeń samochodu

Pamiętaj, że nie musisz wykupywać ubezpieczeń OC i AC w tym samym towarzystwie. Jeśli będzie to korzystniejsze, znajdź tanie OC w jednym z nich, a lepsze AC w innym. Pomoże Ci w tym kalkulator ubezpieczeń samochodu – jako porównywarka multiagencji zbierze oferty różnych firm ubezpieczeniowych (sprawdź np. ubezpieczenie samochodu na mubi.pl). Jeśli korzystasz z kalkulatora danej firmy ubezpieczeniowej – narzędzie pokaże Ci dane wyłącznie z jej oferty bez porównania konkurencji.

Obliczenie OC i AC

Narzędzie w postaci kalkulatora znajduje się obecnie na stronach większości towarzystw ubezpieczeniowych, które sprzedają ubezpieczenia przez Internet. Po wypełnieniu w formularzu pól dotyczących auta, a także Ciebie, jako ubezpieczającego pojazd, otrzymasz ofertę cenową na polisę OC, AC lub na cały pakiet OC/AC.

Znasz pytania – znasz odpowiedzi

Nie musisz obawiać się pytań, jakie pojawią się w formularzu online – takie same słyszałeś już od swojego agenta. Dlatego bez problemu poradzisz sobie z wypełnieniem pól, a całość nie powinna zająć Ci dłużej niż dziesięć minut.

Wskazówka

Wiele firm zapamiętuje dane, które wpisujesz w formularzu, jednak nie jest to regułą. Dlatego nie zamykaj strony, jeśli będziesz zmuszony przerwać na chwilę uzupełnianie pól.

Przykładowe pola formularza

W sekcji dotyczącej auta poproszony zostaniesz o wpisanie takich danych, jak np. rok produkcji pojazdu, data pierwszej rejestracji, aktualny przebieg, zakładany przebieg roczny czy sposób użytkowania.

W sekcji dotyczącej ubezpieczającego będziesz musiał podać m.in. swoją datę urodzenia, datę wydania prawa jazdy, swój stan cywilny i informację dotyczącą innych właścicieli pojazdu.

Inne ubezpieczenia

Kalkulator ubezpieczeń samochodu, poza wyborem pomiędzy OC, AC lub pakietem OC/AC, umożliwi Ci także zakup innych ubezpieczeń, takich jak NNW, Assistance, samochód zastępczy czy ubezpieczenie opon. Więcej przeczytasz o nich w tym poradniku.

Porównywarki ubezpieczeń

Kalkulatory to dobre rozwiązanie, jeśli wykupując ubezpieczenie, bierzesz pod uwagę jedynie 2-3 towarzystwa. Jeśli jednak nie masz swoich faworytów, sprawdzenie ofert większej liczby TU może okazać się czasochłonne.

Jeden formularz, wiele ofert

Z pomocą przychodzą Ci porównywarki ubezpieczeń online. W ich przypadku również wypełniasz formularz, jednak od razu otrzymujesz najkorzystniejsze oferty cenowe od kilku, a czasem kilkunastu różnych ubezpieczycieli.

Precyzyjne wyniki

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń oszczędzasz mnóstwo czasu – obliczenie OC i AC wykonywane jest automatycznie, a wyniki wyszukiwania są precyzyjne i dostosowane do Twoich wymagań.

Najważniejsze informacje:

  • Każde ubezpieczenie OC działa dokładnie tak samo – wybierz najtańsze.
  • Zakres AC może być podstawowy lub rozszerzony – dostosuj polisę do swoich indywidualnych preferencji.
  • Ubezpieczeń OC i AC nie musisz wykupywać w tym samym towarzystwie.
  • Kalkulator ubezpieczeń samochodu znajduje się na stronach większości TU.
  • Po wypełnieniu formularza otrzymujesz ofertę cenową dla wybranej polisy.
  • Kalkulator umożliwia wybranie innych ubezpieczeń, takich jak NNW czy Assistance.
  • W porównywarce ubezpieczeń wypełniasz jeden formularz, ale otrzymujesz oferty cenowe od wielu różnych ubezpieczycieli, oszczędzając mnóstwo czasu.