Kalkulator OC – jak porównywać ubezpieczenie auta?

Kalkulator OC to darmowe narzędzie, dzięki któremu szybko porównasz ceny ubezpieczenia samochodu w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych i odnajdziesz oferty najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Wystarczy, że uzupełnisz formularz online. Używając kalkulatora, w prosty sposób obliczysz wysokość składki i kupisz tanie OC przez internet – wygodnie i bez wychodzenia z domu.

Jak działa kalkulator OC?

Kalkulator OC jest połączony z systemami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Na podstawie danych wpisanych do formularza przez użytkownika, narzędzie dobiera aktualne oferty polis i prezentuje ich ceny. Wypełnienie formularza trwa kilka minut. Równie szybki okazuje się proces analizowania wpisanych informacji przez kalkulator. Jeżeli skorzystasz z tego bezpłatnego narzędzia do porównywania ubezpieczeń samochodowych, otrzymasz różne propozycje polis, spośród których z łatwością znajdziesz najtańsze OC. Wybrane ubezpieczenie kupisz online u agenta – to komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, szczególnie gdy chcesz zaoszczędzić czas (oblicz ubezpieczenie samochodu na mubi).

Działanie kalkulatora OC można opisać również w ten sposób:

  1. Użytkownik (właściciel samochodu, który poszukuje ofert ubezpieczeń) wchodzi na podstronę z kalkulatorem OC. Zostaje poproszony o uzupełnienie specjalnego formularza. Dane do niego wprowadzone są potrzebne do tego, by rzetelnie i dokładnie przeliczyć składkę ubezpieczenia OC.
  2. Kalkulator OC przesyła dane do centrali towarzystw, gdzie zostają przeanalizowane i odesłane do systemu w postaci ofert. Narzędzie do porównywania cen zbiera je wszystkie, sortuje i porządkuje w ten sposób, żeby użytkownik szybko mógł przekonać się, która z nich jest najtańsza.

Rozbudowany formularz kalkulatora OC pozwala na znalezienie oferty idealnej

Kalkulator OC przelicza składki pochodzące z ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych równocześnie. Z powodu rozbudowanego systemu porównywarki formularz musi zawierać zestaw pytań wymaganych przez wszystkich ubezpieczycieli, których polisy brane są pod uwagę. Na podstawie szczegółowych informacji wprowadzonych przez użytkownika towarzystwa weryfikują dane o kierowcach i szacują ryzyko ubezpieczeniowe. Im więcej precyzyjnych odpowiedzi, tym sprawniej przebiega proces gromadzenia dedykowanych ofert.

Z kolei agentowi zajmującemu się sprzedażą polis online łatwiej będzie zaproponować ubezpieczenie samochodu na możliwie najlepszych warunkach. W formularzu kalkulatora OC nie ma zatem niepotrzebnych pytań – wszystkie okazują się przydatne do tego, by dokładnie obliczyć cenę ubezpieczenia auta. Pomijając część z nich albo udzielając nieprecyzyjnych odpowiedzi, poznasz jedynie oferty przykładowe bądź orientacyjne.

Jak używać kalkulatora OC, by porównać ubezpieczenia?

Po wejściu na stronę kalkulatora OC, uzupełnij formularz następującymi informacjami:

  • rok produkcji samochodu (znajdziesz go na ostatniej stronie dowodu rejestracyjnego);
  • marka samochodu (na pierwszej stronie dowodu rejestracyjnego w polu D.1);
  • model samochodu (aby go sprawdzić, spójrz na pierwszą stronę dowodu rejestracyjnego w polu D.3);
  • rodzaj paliwa (benzyna, diesel, a jeśli auto posiada instalację gazową, wybierz opcję benzyna/gaz);
  • pojemność silnika (informacje o pojemności silnika zamieszcza się w dowodzie rejestracyjnym w polu P.1.);
  • liczba drzwi (jeżeli bagażnik otwiera się razem z tylną szybą np. w autach typu kombi, klapę bagażnika trzeba uznać za dodatkowe drzwi);
  • wersja pojazdu (wybierz w formularzu moc silnika – znajdziesz ją w dowodzie rejestracyjnym w polu P.2 – wersję wyposażenia, rodzaj nadwozia i skrzyni biegów);
  • dzień, od którego powinno obowiązywać ubezpieczenie (wybierz, od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia; jeżeli samochód został sprowadzony z zagranicy, pamiętaj, że ubezpieczenie musi rozpocząć się najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu w Polsce);

Po wprowadzeniu danych, wybierz interesujący Cię zakres ubezpieczenia: OC, OC i AC. Po zaakceptowaniu regulaminu i przesłaniu formularza, uzyskasz propozycje polis OC najlepiej dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak porównywać ubezpieczenia – czym kierować się przy wyborze polisy?

Kluczowym czynnikiem, który powinien decydować o wyborze oferty ubezpieczenia OC auta, jest cena polisy. Konieczność ciągłego ubezpieczenia samochodu od odpowiedzialności cywilnej to kwestia uregulowana przez polskie prawo, dlatego towarzystwa nie konkurują ze sobą zakresem ochrony i liczbą świadczonych czynności w razie kryzysowych sytuacji.

Ubezpieczyciele oferują zatem ten sam produkt, który różni się jednak ceną w poszczególnych firmach.

Ponadto przy porównywaniu ofert warto brać pod uwagę liczbę bonusowych usług otrzymanych razem z polisą, np. udostępnienie darmowego assistance czy też pomocy prawnej bądź informacyjnej. Nie bez znaczenia pozostanie także możliwość doboru najkorzystniejszej formy ubezpieczenia dobrowolnego (ASS czy NNW) oraz usługi bezpośredniej likwidacji szkód (BLS).

Zupełnie innymi kryteriami, niż podczas porównywania ofert OC, należy kierować się podczas zakupu ubezpieczenia AC. Trzeba przede wszystkim przeanalizować zakres ochrony, ograniczenia odpowiedzialności TU, maksymalną kwotę odszkodowania, udział własny (czyli potrącenie z świadczenia), jak również procedurę rozliczania szkód.

Dlaczego warto korzystać z kalkulatora OC?

Kalkulator OC umożliwia wyliczenie składki, porównanie ofert i zakupienie najtańszego ubezpieczenia bez wychodzenia z domu. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tego przydatnego i całkowicie darmowego narzędzia, nie musisz samodzielnie gromadzić i weryfikować ofert różnych ubezpieczycieli. Kalkulator OC zrobi to za Ciebie. Uzyskasz pełne porównanie polis i poznasz różnice w cenach. Jeśli chcesz ubezpieczyć swój samochód, za pośrednictwem internetu kupisz najtańsze OC dopasowane do Twoich oczekiwań i finansowych możliwości. To proste i bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze, niezależnie od Twojego doświadczania w prowadzeniu pojazdów.

Kalkulator OC – ile możesz zaoszczędzić?

Sprawdzając i porównując oferty ubezpieczenia OC, masz szansę zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Pamiętaj, że różnice cen polis udostępnianych przez rozmaite towarzystwa potrafią być naprawdę ogromne. Doskonale pokazuje to przykład pana Andrzeja z Siemianowic Śląskich. W poprzednim roku za OC kierowca płacił 870 zł. W dodatku oferta związana z przedłużeniem polisy na kolejny rok opiewała już na 1090 zł. Wystarczyło, że pan Andrzej porównał oferty ubezpieczenia w kalkulatorze. Znalazł wówczas polisę OC za 560 zł, którą szybko zakupił. Dzięki swojej decyzji zaoszczędził ponad 400 zł. Zachowane środki mógł zatem przeznaczyć na dowolny cel.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kierowcą, który dopiero odebrał prawo jazdy, czy masz już spore doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, z kalkulatorem OC znajdziesz najlepszą i najtańszą ofertę ubezpieczenia. Korzystając z zestawienia ofert, samodzielnie wybierz polisę dla siebie i zyskaj pewność, że nie będziesz przepłacać za ubezpieczenie auta.