Nawet do 50% rabatu na NNW w pakiecie z OC dla kierowców! Zobacz ten i inne rabaty na ubezpieczenie OC przez Internet

ubezpieczenie-oc-przez-internet

Przeraża Cię myśl, że musisz wykupić obowiązkowe, a przy tym kosztowne OC? Twój agent twierdzi, że taniej się nie da? Nie masz czasu na szukanie ofert konkurencji? Obawiasz się skorzystać z ubezpieczenia online? Niepotrzebnie! OC przez Internet nie tylko działa dokładnie tak samo, jak to wykupione u agenta, ale też może być o wiele tańsze, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na cały pakiet. Przedstawiamy sposoby na znalezienie najbardziej konkurencyjnych ofert i rabatów.

Ubezpieczenie OC przez Internet – jak kupić?

Na początek dobra wiadomość – jeśli wiesz, jak używać wyszukiwarki (a zakładamy, że jesteś w tym mistrzem), potrafisz również znaleźć najlepsze oferty OC online. Do wyboru masz dwie opcje: kalkulatory OC na stronach TU i porównywarki ubezpieczeń.

Kalkulatory OC na stronach TU – co to takiego?

Kalkulator OC znajduje się dziś na stronach internetowych większości ubezpieczycieli. Dzięki temu narzędziu jesteś w stanie sam sprawdzić, ile kosztować Cię będzie ubezpieczenie. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić dane formularza dotyczące samochodu (m.in. podać model auta, rok produkcji, roczny przebieg) oraz Ciebie jako jego użytkownika (m.in. wpisać rok uzyskania prawa jazdy, swoje dane teleadresowe, liczbę lat ubezpieczenia OC). Samo uzupełnienie pól zajmuje nie więcej niż 10 minut, a ofertę cenową otrzymujesz zwykle natychmiast. Niestety – jeśli będziesz chciał sprawdzić w ten sposób większą liczbę ubezpieczycieli, może to trochę potrwać…

Czym są porównywarki ubezpieczeń?

Porównywarka ubezpieczeń (często również nazywana kalkulatorem) to sprytne narzędzie, dzięki któremu zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Tu również wypełniasz formularz z danymi dotyczącymi pojazdu, a także częściowo z danymi użytkownika. Różnica polega na tym, że po uzupełnieniu pól otrzymujesz ofertę cenową nie jednego, ale wielu ubezpieczycieli. Porównanie OC jest zatem w tym przypadku błyskawiczne, a wybór samych porównywarek – naprawdę spory.

Porada

Jeśli szukasz najkorzystniejszej opcji ubezpieczenia, sprawdź dostępne oferty w kilku różnych porównywarkach – wyniki nie zawsze będą jednakowe. Skąd biorą się różnice? Przede wszystkim ze stosowanych przez dane narzędzie filtrów, a także z bazy ubezpieczycieli, których oferty porównywarka obejmuje (oczywiście im jest ich więcej, tym lepiej).

W pakiecie taniej

Jeśli poza OC chcesz kupić dodatkowe ubezpieczenia, takie jak AC czy Assistance, zapłacisz mniej (o różnicach w zakresie ubezpieczeń AC przeczytasz w tym poradniku). TU premiują zakup pakietów, oferując niższe ceny. Te najkorzystniejsze również znajdziesz, korzystając z porównywarek ubezpieczeń.

Wskazówka

Wybierając pakiet ubezpieczeń pamiętaj, że o ile zakres OC zawsze jest taki sam, o tyle w przypadku AC czy Assistance różnice mogą być znaczące. Szukaj korzystnych okazji cenowych, ale też zwróć uwagę na to, jakie zdarzenia obejmują dodatkowe ubezpieczenia w pakiecie. Nierzadko warto trochę dopłacić, by zwiększyć zakres ochrony.

OC online – zniżki

OC Direct, o którym więcej przeczytasz w tym poradniku, to ubezpieczenie przez Internet. Kupujesz je bezpośrednio w danym TU, a więc bez pośrednictwa agenta. To właśnie dlatego jego cena jest niższa. Oto kilka przykładów aktualnych promocji.

  • Przy zakupie pakietu OC/AC przez Internet, Aviva oferuje do 80% zniżki, a dodatkowo rok ubezpieczenia mieszkania gratis.
  • W TU Allianz zakup pakietu OC/AC online to 11% zniżki na OC, a w LINK4 – 16% na cały pakiet.
    Samodzielny zakup pakietu OC/AC przez Internet premiuje również AXA Direct, oferując zniżkę w wysokości 20%.

OC przez Internet – rabaty

Kupując ubezpieczenie online, liczyć możesz także na dodatkowe rabaty. W odróżnieniu od zniżek, nie wynikają one jednak wyłącznie z faktu, że nabywasz OC przez Internet.

Najważniejsze informacje:

  • Na stronach większości TU znajdziesz kalkulatory OC, dzięki którym szybko wyliczysz swoją składkę OC.
  • Najkorzystniejsze oferty OC znajdziesz, korzystając z porównywarek ubezpieczeń.
  • Różne porównywarki ubezpieczeń dają różne wyniki – sprawdź OC w kilku z nich.
  • Kupując pakiet ubezpieczeń – zapłacisz mniej.
  • Wiele TU oferuje duże zniżki na OC Direct.
  • Kupując przez Internet, możesz liczyć na dodatkowe rabaty.